حجت الاسلام نظافت در جمع اعضاء اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

حجت الاسلام محمد جواد نظافت یزدی استاد حوزه و دانشگاه،مسئول مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) گفت: سلطه رسانه‌ای استکبار می‌هراسد از اینکه پیام بسیجیان به جهانیان برسد پیام بسیج یک مطابق با فطرت آدمی است که باید موانع بر سر آن را برداشت.

 

 

به گزارش خادم الرضا خبرنگار مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا (ع) ، حجت الاسلام نظافت امروز در نشست "فانوس و راه 3" که در مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا (ع) در حال برگزاری است، ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه گفت: بسیج کسی است که به دعوت پاسخ بدهد به طور کلی هر انسانی در برابر دو دعوت قرار می‌گیرد، دعوت نخست دعوت به ایمان است که مختص همه مردم است و مردم همچنان که در برابر دعوت به ایمان قرار می‌گیرند در مقابل دعوت شیاطین قرار می‌گیرند.

 

وی با بیان اینکه زبان حال بسیج این است که خدایا شنیدیم که منادی فریاد می‌زند که ایمان بیاورید و ما ایمان آوردیم، افزود: زندگی بسیجی یعنی زندگی توام با نشاط و شادابی.

 

این سخنران مذهبی با بیان اینکه دعوت را تنها افرادی که تفکر بسیجی دارند لبیک گفتند، بیان داشت: این دعوت مختص مومنین است و عنوان می‌کند بی تفاوت نباشید و نسبت به جبهه دشمن موضع گیری کنید.

 

حجت الاسلام نظافت ضمن یادآوری اینکه داستان دعوت به نصرت داستانی است تازه و تنها مختص رسول الله نیست؛ بلکه این داستان قدمت طولانی دارد، بیان داشت: بسیجی‌ها هم دوست شناس باشند و هم دشمن شناس، البته باید بدانند دوستان در یک رتبه نیستند.

 

سلطه رسانه‌ای استکبار از رسیدن پیام بسیج به جهانیان می‌هراسد

 

وی تاکید کرد: سلطه رسانه‌ای استکبار می‌هراسد از اینکه پیام بسیجیان به جهانیان برسد، پیام بسیج یک مطابق با فطرت آدمی است که باید موانع بر سر آن را برداشت.

 

حجت الاسلام نظافت ادامه داد: بسیاری از کفار دستان خود را در گوش‌هایشان گذاشته‌اند و پیام بسیج به آنان نرسیده، رسالت بسیج این است که این پیام را به آنان برساند. عنصر بسیجی باید بسیج گذشته را از قربت درآورد و نگذارد بسیج مظلوم باشد.

 

این سخنران مذهبی ضمن بیان این نکته که رسالت امروز ما این است که بسیج را به آنانی که آن را نمی‌شناسند معرفی کنیم، گفت: بسج باید با خلق بسیجی، درنظر گرفتن عمل و دست برداشتن از ادعای افرادی که پای ماهواره می‌نشینند هدایت کنند.

 

نباید دامنه گرایش به رهبری را تنگ کنیم

 

وی گفت: ما نباید حلقه خودی را ببندیم و دامنه گرایش به رهبری را تنگ کنیم. چنانچه دوست زیرک باشد اجازه نخواهد داد این حلقه تنگ شود.

 

حجت الاسلام نظافت با بیان اینکه آنچه انسان را آزار می‌دهد نرسیدن پیام بسیج است، بیان داشت: گاهی ما خود مانع از رسیدن پیام هستیم هر کس می‌خواهد خدمت کند باید به خُلق نبوی روی آورد و بداند با خُلق تنگ، حسادت، ادعا و منفعت طلبی نه تنها نمی‌توانیم خدمت کنیم؛ بلکه خیانت می‌کنیم باید بدانیم زمانی می‌توانیم خدمت کنیم که دیگران را جذب کرده باشیم؛ دفع کردن و تشدید اختلافات هنر نیست.

 

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بسیجی مخلص کسی است که رهبری را میان دیگران محبوب می‌کند، گفت: اخلاق عاملی مناسب در ایجاد ارتباط است، با جاهل نباید درگیر شد زیرا جاهل قربانی است بسیجی باید بین فاسد و مفسد تفکیک قائل شود زیرا فاسد قربانی خیانت، اختلاف و کم کاری است.

 

وی با تاکید بر اینکه نفوذ اتفاق افتاده و دشمن درصدد است دامنه آن را گسترش دهد، گفت: داشتن چهره گشاده، سلام کردن و تحمل کج خلقی عامل جذب است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

حجت الاسلام نظافت بیان داشت: نگذاریم سوء تفاهمات افزایش یابد بلکه باید نسبت به کفار سیاست اشداء من الکفار را در پیش گیریم و بر امکانات نظامی بیفزاییم زیرا از این طریق است که دشمنان شناخته شده و شناخته نشده می‌هراسند.

 

این استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه کسانی که بودجه نظامی را کاهش می‌دهند نفوذی هستند، تصریح کرد: چنانچه درصدد مذاکره با دشمن برآمدیم باید بدانیم باید از موضع قدرت باشد همچنینن باید توجه کنیم دشمنان پیمان شکن و غیرقابل اعتماد هستند؛ بنابراین نباید خوشبین بود.

 

حجت الاسلام نظافت تصریح کرد: دشمنان را باید در هر لباس شکل و بیانی تعقیب کرد و آن را شناخت از این طریق است که به بصیرت می‌رسیم.

 

وی گفت: باید مقدورات و معزورات رهبری را بشناسیم و بر حفظ وحدت و انسجام ملی تاکید داشته باشیم.

 

لازم به ذکر است، نشست "فانوس و راه 3" در مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا (ع)در حال برگزاری است.

 

ارسال نظر