مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مجتمع امام رضا(ع) برگزار گردید.

 به گزارش خادم الرضا(ع)، خبرنگار مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا علیه السلام همزمان با ایام شهادت دردانه ابی عبدالله علیه السلام مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز محوطه این مجوعه برگزار گردید.

در این مراسم جمعی از خواهران بسیجی حوزه بسیج 7 ریحانه النبی(س) ناحیه مقداد مشهد حضور داشته و با آرمانهای شهدا و امام شهیدان پیمان بستند.

آقای جباری، از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس در سخنرانی خود در این مراسم، ضمن تشریح چگونگی آغاز جنگ تحمیلی گفت: هدف محورى و اساسى استکبار جهانى به همراهى نظام سوسیالیستى شرقى و دست نشاندگى صدام و برخى از دیگران که در منطقه بودند، این بود که انقلابى را که با ماهیت دینى شکل گرفته بود و این خطر را براى آنها داشت که به تدریج کل منطقه و کل جهان را تحت تاثیر قرار دهد، از بین ببرند.

ایشان درخصوص چگونگی شروع جنگ تحمیلی اظهار داشت: روز 31 شهریورماه سال 1359 در حالی که فقط 19 ماه و 18 روز از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذشت، رژیم بعث عراق، جنگ زمینی، هوایی و دریایی علیه کشور را به بهانه پایبند نبودن ایران به قرارداد الجزایر، به شکل رسمی شروع کرد. «صدام حسین» رئیس جمهور وقت عراق که در توهم یک هفته‌ای جنگ تا پیروزی نهایی به سر می‌برد، این نبرد نابرابر را آغاز کرد، اما نمی‌دانست که مردم شجاع و غیور ایران، از همه گروه‌های نظامی و غیرنظامی با تمام توان و قوا به میدان می‌آیند. 31 شهریور در واقع شروع رسمی جنگ بود، اما خیلی قبل‌تر شواهد و تحرکات عراق، نشان از یک جنگ قریب الوقوع می‌داد. رژیم بعث عراق قبل شروع حملات گسترده خود، بیش از 15 ماه عملیات نامنظم علیه کشورمان انجام داد.

صدام این جنگ را «یوم الرعد» نام نهاد، اما در کشور ما به «دفاع مقدس» لقب گرفت، دفاعی که ۲۸۸۷ روز طی هشت سال در وسعتی به طول ۱۳۵۲ کیلومتر انجام گرفت.

در پایان این مراسم مزار شهید گمنام مجتمع فرهنگی تربیتی امام رضا علیه السلام عطرافشانی و غبارروبی گردید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)

دسته بندی
دسته بندی